Byggmester Rolf Eilerås fortsetter som leder av avdelingen. (Foto: Byggmesteren)

Samles i Byggmesterforbundet Vestfold

For å samle laugene og øke rekrutteringen endrer Byggmesterforbundet Tønsberg navn til Byggmesterforbundet Vestfold.

Beslutningen ble tatt på årsmøtet i avdelingen denne uken.

Fra flere byer

Det er flere årsaker til navnebyttet; Byggmesterforbundet Horten er nedlagt og Byggmesterforbundet Tønsberg ser behovet for å rekruttere nye medlemmer fra andre byer i Vestfold som Sandefjord, Horten, Holmestrand og Larvik.

Byggmesterforbundet Tønsberg har fått til mye gjennom sin deltakelse i prosjektet #Medbyggerne. (Foto: Medbyggerne)

– Dessuten ser vi at flere av bygghåndverksfagene i Vestfold nå er organisert på fylkesbasis. Med en mer lik organisasjonsstruktur vil vi styrke samarbeidet på tvers av fagskillene, skriver Byggmesterforbundet Vestfold.

Arbeide for alle i Vestfold

Selv om det var diskusjon om navnebyttet, stemte alle for endringen.

– Våre medlemmer er lokalisert i hele Vestfold, har oppdrag i alle Vestfolds kommuner og for Vestfold fylke. En organisasjonsstruktur som avspeiler dette mener styret styrker våre medlemmers påvirkningskraft overfor den offentlige forvaltingen, skriver Byggmesterforbundet Vestfold.

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *