Skjermbilde fra den nye søkeportalen.

Artikkelen ble publisert for over 1 år siden. Tekniske egenskaper, priser og andre fakta kan ha endret seg siden publisering.

Seriøs håndverkerportal i Trøndelag

Håndverkerforeningen i Trondheim lanserer sin egen søkeportal for seriøse håndverksbedrifter som følger byggebransjens lover, regler og forskrifter.

Det er bare foreningens 250 medlemsbedrifter som vil være søkbare i portalen handverk.no, skriver Adresseavisen.

Les også: Portal til bedre håndverkertjenester og Håndverkerportalen er et skuebrød

Kun seriøse håndverkere

– Portalen er et hjelpemiddel for å navigere i et uoversiktlig marked. Man kan komme borti aktører som ikke er like seriøse, og vi vil gjøre det enklere for forbrukere å orientere seg etter seriøse bedrifter, sier direktør i Håndverkerforeningen i Trondheim og Entreprenørforeningen for bygg og anlegg (EBA) Kristian Dahlberg Hauge.

– Vi håper dette vil bli et foretrukket søkeverktøy for forbrukere på jakt etter håndverkstjenester med fokus på kvalitet og seriøsitet.

Foreningen er misfornøyd med dagens anbudstjenester og flere bedrifter i Håndverkerforeningen har klaget på disse tjenestene, fordi de mener at de ikke filtrerer ut bedrifter som bryter reglene godt nok.

 

Egenkontroll garanterer

Dahlberg Hauge sier at det finnes seriøse håndverkere utenfor foreningens medlemmer, men han tror også at laugenes egenkontroll gir forbrukere ekstra sikkerhet i sitt valg:

– Vi kan ikke utstede garantier. Men våre medlemsbedrifter har forpliktet seg til å jobbe for våre retningslinjer. De har også et rammeverk å forholde seg til gjennom at de er medlemmer av laug som også har egne retningslinjer, sier Dahlberg Hauge.

 

 

2 kommentarer til “Seriøs håndverkerportal i Trøndelag

  1. Inngangstrappa I Sandgata 17 må ordnes. Trinnene har forskjøvet seg. Må forskale og støpe, eventuelt legg inn ny sten. Hvem kan utføre et slikt arbeid. Lite omfang, men trenger noen som kan utføre arbeidet

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *