Huskjedens hovedkontor på Vigra utenfor Ålesund. (Foto: Byggmann)

Byggmann vokser godt

Boligkjeden har fått ti nye medlemmer i år og styrker sin posisjon som en landsdekkende leverandør.

– Vi opplever meget stor interesse for Byggmann og konseptet vårt fra profesjonelle aktører i markedet. Vi er meget godt fornøyd med at tilgangen også skjer i områder der vi tidligere har vært dårlig representert, sier Are Blindheim, administrerende direktør i Byggmann Gruppen AS.

Kjedeinnhold er nøkkelen

– Interessen vi opplever for å bli medlem, gjør at vi kan konsentrere oss om aktører som har fokus på salg av boliger og fritidsboliger, og som har en sunn økonomi. Kjedens gunstige garantiordning er i den sammenheng en viktig katalysator. Sluttomsetningen for kjeden var i fjor ca. 2,3 mrd. kroner, og medlemmene har et gjennomsnittlig driftsresultat som ligger over bransjen generelt, sier Blindheim.

Direktørern mener at veksten boligkjeden nå ser, er et resultat av langsiktig arbeid med innholdet i deres kjedekonsept:

– Byggmann gir medlemmene nyttige produkter og tjenester som letter hverdagen.  Vår fokus ligger i å tilrettelegge for at våre medlemmer kan gjøre ting enkelt, og raskt komme videre. Der spiller Byggmanns eget bransjesystem LEXTO en viktig rolle, og inneholder alle de funksjoner som profesjonelle aktører trenger i dag, fra kalkyle, KS/HMS til timefangst og byggeplassdokumentasjon. Også precut- og elementleveranser fra Byggmanns eget anlegg på Vigra, har gitt mange av våre medlemmer tidsbesparelser og økt salg uten vesentlig økning i bemanning, forklarer direktøren.

Viktig å vokse

– Det er viktig for våre medlemmer at vi vokser og får flere medlemmer. Byggmann har derfor fokus på rekruttering av medlemmer, ikke minst på oppfordring fra eksisterende medlemmer som opplever å ikke rekke over alle forespørslene fra sitt lokalmarked på Byggmann sine produkter. Vi ser at i områder der flere medlemmer kan samarbeide om både boligkunder og tomteområder, får Byggmann større slagkraft og dermed også økt salg, sier Blindheim.

Byggmanns målsetning er å ha ytterligere 10 nye medlemmer på plass i kjeden før årsskiftet.

– Med den tilgangen på medlemmer vi nå opplever, tror vi på fortsatt vekst i 2019, avslutter Blindheim, som tror at grunnen til at Byggmann er en attraktiv kjede, er at de er en av de mest komplette boligkjedene i landet, har produkter som folk vil ha, og at de kan vise til stabil vekst over mange år.

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *